Ekonomi

Erzurum 2. Sanayi Bölgesinde Yatırımlar Hızla Devam Ediyor

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum’da kurulan 2. Sanayi Bölgesi’nde yatırımların büyük bir hızla devam ettiğini ve taleplerin şimdiden büyük rakamlara ulaştığını belirtti.

Vali Mustafa Çiftçi, Erzurum’un çok yakın gelecekte bir sanayi kenti olacağını belirterek, “2. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Halihazırda pek çok firmanın yer talebi var. Bu talepleri titizlikle inceliyoruz. 2. Sanayi bölgesi faaliyette.” “Geçtiği andan itibaren istihdam anlamında büyük bir rahatlama yaşanacak, Erzurum’da 3. ve 4. Sanayi Bölgelerine ihtiyaç duyulacak.” dedi.

“Bekleyen 260 yatırım talebi var”

Vali Çiftçi, Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde şu ana kadar 55 parselin tahsis edildiğini belirterek, “17 parsel kaldı. 260 bekleyen yatırım talebi var. Bunlar hem Erzurum’dan hem de Erzurum dışından talep eden firmalar. Elimizde az sayıda parsel olduğu için” dedi. elimizde.” “Seçici davranmak zorundayız. Stratejik alanlarda başvurular olduğunda bunları değerlendirmek zorundayız. Mesela bir kağıt firmasının yakın zamanda 1 milyar liralık yatırımı vardı. Seçimlerimizde yatırım, istihdam ve ihracat bizim hassas konularımız. Bu anlamda parsel tahsisinde temkinli davranıyoruz.” söz konusu.

“Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler devam ediyor”

Yatırımcıların arazi taleplerini karşılamak için mevcut alanı genişletmeyi hedeflediklerini anlatan Vali Çiftçi, sözlerini şöyle sürdürdü: “2. Sanayi Bölgesi’nin bitişiğinde Milli Bakanlığı’na bağlı 1.5 milyon metrekarelik alan var. Savunma. Bizim girişimimiz bu bölgeyi genişleme alanı olarak organize sanayi bölgesi haline getirmektir.” Orada. Bunu Ankara’da tartıştık. Milli Savunma Bakanımız konuya olumlu bakıyor. Bu toprakların karşılığında bir şeyler talep ediyor. Büyükşehir Belediyemiz gerekli araştırmaları yapıyor. Müzakereler devam ediyor. Anlaşma olması halinde bu alanda organize sanayi bölgesine katılacağız ve gerekli düzenlemelerin ardından yatırımcılarımızın hizmetine sunacağız. tahsis edilecektir.” – ERZURUM

haber-kemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu