Haber

Karaköprü’de gençler sporla vakit geçiriyor

Karaköprü Belediyesi’nin gençlerin sporla vakit geçirmesi için açtığı spor kurslarına gençler büyük ilgi gösterirken, geleceğin sporcuları olma yolunda en az bir branşta temel eğitim alarak kendilerini geliştiriyor.

Karaköprü Belediyesi Spor Bayındırlık Müdürlüğü’nün ilçedeki çocukların spora yönelmesi ve boş zamanlarını sporla geçirmesi için açtığı spor kursları, çocukların ve gençlerin uğrak noktası oldu. Karaköprü Belediyesi tarafından Doğukent Spor Kompleksi, Atakent Çadır Spor Merkezi ve Yaşampark Spor Merkezi’nde açılan kurslarda geleceğin sporcularının yetiştirilmesi amaçlanırken, kurslara katılan gençlerin spora uyum sağlaması ve spor disiplini kazanması amaçlanıyor. 6-17 yaş arası çocuklara basketbol, ​​voleybol, tekvando, karate ve kick boks kursları verilirken, çocuklara bu hizmet ücretsiz olarak veriliyor. Okul dışında kalan zamanlarını verimli değerlendirerek kursa katılan çocuklara, uzman eğitmenler tarafından temel spor disiplini, etik ve branş eğitimleri verilmekte, kondisyon eğitimi ve teknik çalışmalar yapılmaktadır.

Çocukların eğitimde kendilerini geliştirmeleri için okuma salonu sağlayarak ders çalışma ortamı sağladıklarını hatırlatan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, fiziksel gelişimleri için spor kursları da açtıklarını söyledi. Baydilli, “Çocuklarımız bu kurslara gerçekten büyük ilgi gösteriyor. Gençlerimize alanında uzman eğitmenler tarafından farklı branşlarda spor eğitimleri veriliyor, güzel bir eğitim veriliyor ve en önemli çocuklarımız da spor yaparak zamanı verimli kullanıyorlar. İnşallah bu hizmetler nasip olur.” artarak devam edecek.”

Kurslara katılan gençler, imkanlarda emeği geçenlere teşekkür etti. – ŞANLIURFA

habertomarza.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu