Haber

Yüksekova’da ‘Kış Okulları’ kursuyla öğrenciler dolu dolu tatil yaptı

Yüksekova’da ‘Kış Okulları’ kursuyla öğrenciler dolu dolu tatil yaptı

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde başlayan ‘Kış Okulları’ kursları kapsamında verilen bilim, sanat, matematik ve İngilizce eğitimleriyle öğrenciler dolu dolu bir tatil geçirdiler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelinde uyguladığı ‘Kış Okulları’ bünyesinde Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı fen, sanat, matematik ve İngilizce kursları büyük ilgi gördü. ‘Kış Okulları’nda öğrenim gören öğrencileri ziyaret eden Yüksekova Milli Eğitim Şube Müdürü İskender Akdoğan, ilçe genelinde verilen eğitim hakkında öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. Daha sonra bir açıklama yapan Yüksekova Milli Eğitim Şube Müdürü İskender Akdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sömestr tatilinde ilk kez ‘Kış Okulları’ kapsamında 4 alanda ücretsiz kurslar düzenlediğini belirterek, “Bu kurslara 2015 yılında başladık. 23 Ocak itibarı ile ilçemizde 40 okul ve 1.500 öğrenci ile yerinde kurslarımız var” dedi. Öğrencilerimiz ders almanın yanı sıra tiyatro, okuma etkinlikleri ve kartopu oynayarak güzel vakit geçiriyorlar. Kış okulları, kış memleketi Yüksekova’ya çok yakıştı.”

Öğretmen Hanife Bozdağ Tekin, yaz kursunda öğrencilerle bir arada olduğunu belirterek, “Artık kış okullarında verdiğimiz kurslarda bir aradayız. ‘Kış Okulu’ çerçevesinde öğrencilerimize 4 alanda eğitim veriyoruz. Bakanlığımızın ara tatillerde uygulamaya koyduğu okullar, burada teknolojiyi kullanarak eğitim veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu