Haber

11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması sona erdi, Aşık Veysel anıldı

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ’11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması’nın son gününde halk ozanı Aşık Veysel anıldı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından organize edilen ve Haydar Ergülen tarafından yönetilen 11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 1-4 Haziran tarihleri ​​arasında yerli ve yabancı 24 şairin katılımıyla gerçekleştirildi. Portekiz, İtalya, Romanya, Sırbistan ve Türkiye’den şairlerle Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen oturumlar; çocuk şiir atölyeleri sergiler, anmalar ve şiir dinletileri ile tamamlandı.

Uluslararası Şiir Buluşması’nın son gününde halk ozanı Aşık Veysel anıldı. Atila Özer Karikatür Evi’nde düzenlenen anma programı büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Anma programında konuşan Metin Turan, Aşık Veysel’in aramızdan ayrılışının 50. yılı olduğunu hatırlatarak, UNESCO’nun 2023 yılını ‘Aşık Veysel Yılı’ ilan ettiğini söyledi. Turan, Aşık Veysel’in hayatı, kişiliği ve eserleri hakkında bilgi verdi. Ardından Max Greze müzik dinletisi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

haber-felahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu