Haber

Akademik genel kurul toplantısı Sakarya Üniversitesi’nde yapıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Eğitim-Öğretim Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu, Rektör Prof. Ümit Kocabıcak, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Abdulkadir Altınsoy ve öğretim görevlisi katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Al, araştırma üniversitesi olmayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda “Araştırma Dekanı, Uluslararası Ofis” gibi birimlerin kurulduğunu belirtti.

Araştırma üniversiteleri kategorisinde ilk 20’ye girmek istediklerini vurgulayan Al, “Bu vizyonun gerçekleşmesinde en büyük pay siz değerli hocalarımızındır. Projelere ve yayınlara daha çok emek vermenizi temenni ediyorum. Sakarya Üniversitesi çok büyük bir aile, çok olduğunu görüyorum.” sözlerini kullandı.

“Öğrencilerimizin başka fakültelerden ders almasının önünü açıyoruz”

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin ortasında öğrencileri iş dünyasına entegre etmeyi planladıklarını belirten Al, şunları kaydetti:

“Üniversite olarak sürekli kendini geliştiren öğrenciler yetiştirmeyi ve yabancı dil konusunu standartlaştırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin yetkinlikleri doğrultusunda başka fakültelerden ders almalarının önünü açıyoruz. Örneğin Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi Bölümümüz Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nden yazılım dersleri alabilecektir. Bu konuda öğrencilerimize destek oluyoruz.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Doğan “Üniversite Kriterlerini Araştırma”, Prof. Dr. Kocabıçak ise “SAÜ Eğitim 2023-2027 Stratejik Planı” konulu sunum yaptı.

SAÜ’nün bilgi işlem yönetimi ve altyapısı açısından çok güçlü bir üniversite olduğunu belirten Kocabıçak, bu alandaki çalışmaları daha ileriye taşımayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Üniversitemiz bünyesinde Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri Ofisi kuruyoruz. Bu ofisin eğitimde büyük kolaylık sağlayacağız” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu